برگزاری مراسم روز آتش نشان

روز آتش نشان در دبستان مشاهیر

روز آتش نشان ، هفتم مهر ماه هر سال بهانه ای شده است برای گرامی داشت زحمات آتش نشانان عزیز که با فداکاری و شجاعت خود در حفظ جان ما کوشا هستند .

دلیل اینکه ۷ مهر روز آتش نشان نامگذاری شده است به اتفاق ۷ مهر ماه سال ۱۳۵۹ بر می گردد . در آن روز پالایشگاه های واقع در آبادان مورد حمله دشمن قرار گرفت . آتش نشانان از جان گذشته کشور عزیزمان برای مهار آتش این پالایشگاه به آن محل رفتند که در حین خاموش کردن آتش دشمن مجددا حمله کرد و تمام آن منطقه را بمب باران کرد .

در پی این حادثه آتش نشانان زیادی به شهادت رسیدند . از این رو این روز را به نام روز آتش نشانی نامگذاری کردند تا بهانه ای باشد برای زنده نگه داشتن یاد آن آتش نشانان و شهیدان از جان گذشته که از جان خود میگذرند تا ما بتوانیم در امنیت و آرامش زندگی کنیم .

دبستان و پیش دبستان غیر دولتی پسرانه مشاهیر آینده نیز در روز ۷ مهر ۱۳۹۷ با برگزاری مراسم و دعوت از آتش نشانان عزیز ، از آن ها تجلیل نمود . آتش نشانان عزیزمان هم برای دلبندانمان از خطرات آتش و نحوه خاموش کردن آن و نوع استفاده از کپسول آتش نشانی صحبت نمودند تا کودکانمان بتوانند اطلاعات لازم را در این زمینه کسب کنند .